Pioneers in the industry, we offer bopp packing tape and bopp packing tapes from India.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Width | 72 mm (3 inch) |
| Length | 200 m |
| Color | Multi Color |
| Tape Type | Packaging Tape |
| Rolls Per Box | 48 |
| Backing Material | BOPP Film |
| Tape Feature | Plain |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Width | 24 mm (1 inch) |
| Length | 100 m |
| Color | Transparent |
| Tape Type | Packaging Tape |
| Backing Material | BOPP Film |
| Tape Feature | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Width | 48 mm (2 inch) |
| Length | 65 m |
| Color | Transparent |
| Tape Type | Packaging Tape |
| Backing Material | BOPP Film |
| Tape Feature | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 54 / Piece Get Latest Price
| Width | 12 mm (0.5 inch) |
| Length | 50 m |
| Color | Brown |
| Tape Type | Packaging Tape |
| Backing Material | BOPP Film |
| Tape Feature | Plain |
Minimum order quantity: 1000 Piece
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India