Manufacturer of a wide range of products which include epe foam roll.
₹ 2000 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 200 m |
| Density | 20 kg/m3 |
| Compression Set | 8 % |
| Gsm | 150 gsm |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 2200 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Water Absorption | 10 % |
| Thickness | 1 mm |
| Width | 1000 mm |
| Density | 20 kg/m3 |
| Compression Set | 5 % |
| Gsm | 210 gsm |
Minimum order quantity: 1000 Roll
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India