Leading Manufacturer of xps foam board and extruded polystyrene foam board from Bengaluru.
₹ 150 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Density | 28 kg/m3 |
| Length | 1200 mm |
| Width | 600 mm |
| Application | Roof Insulation |
| Compressive Strength | 150 kPa |
| Thermal Conductivity | 0.028 W/mK |
Minimum order quantity: 1000 Square Meter
₹ 260 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Size | 1250MM x 600MM Ocean Blue |
| Type | PE Foam Sheet. |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Square Meter
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India