Leading Manufacturer of 4x6 shipping label, printed thermal label and thermal transfer labels from Bengaluru.
₹ 400 / Roll Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Roll Contains | 500 pcs |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 0.15 / Piece Get Latest Price
| Label Width | 25 mm |
| Label Length | 13 mm |
| Paper Type | Direct Thermal |
| Material | Paper With Adhesive Label |
| Core Size | 25 mm |
| Roll Length | 30 m |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Roll |
| Surface Finishing | Paper |
| Quantity Per Pack | 1000 |
| Shape | Roll |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 185 / Roll Get Latest Price
| Label Material | Polypropylene |
| Adhesive Type | Permanent |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Thermal transfer labels |
| Color | White |
| Label Height | 12 mm |
| Labels per Roll | 500 |
| Pattern | Roll |
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India