Pioneers in the industry, we offer pe stretch film, packaging air bubble roll, colored stretch film, ldpe tubing roll, ldpe shrink packaging roll and honeycomb paper roll from India.
₹ 106 / Kg Get Latest Price
| Material | LDPE |
| Roll Type | Machine Roll |
| Width | 100 mm |
| Color | Transparent |
| Roll Weight | 1.5 kg |
| Usage | Pallet Wrap |
₹ 1200 / Roll Get Latest Price
| Sheet Weight | 60 GSM |
| Color | White |
| Design Type | roll |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PE |
Minimum order quantity: 25 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Material | LDPE |
| Size | 1-5 m |
| Usage/Application | Packaging |
| Pattern | tube |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Width | > 6 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Kg
₹ 65 / Roll Get Latest Price
| GSM | 120 |
| Usage/ Application | Pharmaceutical Industry |
| Color | Brown |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Roll
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Material | LD |
| Roll Width | 12 inch |
| Roll Length | 25 m |
| Color | Transparent |
| Usage | Packaging |
| Surface Finish | Plain |
| Recyclable | Yes |
Minimum order quantity: 100 Kg
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India