Leading Manufacturer of pp box strapping roll, pp strapping roll, plastic box strapping roll and printed pp strapping roll from Bengaluru.
₹ 78 / Kg Get Latest Price
| Brand | Matrix |
| Material | PP |
| Pattern | Plain |
| Strap Width | 10 to 25 mm |
| Color | White |
| Length | 3000 m |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 450 / Roll Get Latest Price
| Width | 12 mm |
| Material | PP |
| Strap Width | 10 to 25 mm |
| Roll Length | 1200 m |
| Pattern | Plain |
| Brand | Matrix |
| Packaging Type | Roll |
| Is It Water Resistant | Water Resistant |
| Color | Yellow,Green,White,Red,Blue etc |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 88 / Kg Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Material | Plastic |
| Color | Orange, Green, Yellow etc |
| Brand | Matrix |
| Pattern | Plain |
| Roll Length | 500-800 m |
| Strap Width | 10-25 mm |
| Usage/Application | Packaging |
₹ 525 / Roll Get Latest Price
| Material | PP |
| Color | Pink,White,Cream etc |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Printed |
| Roll Length | 1200 - 1600 m |
| Thickness | 0.5 - 0.9 micron |
| Strap Width | 8 to 15 mm |
| Brand | Matrix |
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India