We are a leading Manufacturer of plastic stretch film roll, wrapping stretch film roll and lldpe stretch film roll from Bengaluru, India.
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Length | 150 m |
| Brand | Matrix |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Type | Hand Stretch Film |
| Thickness | 50 |
| Color | Transparent |
| Density | 0.925 g/cm3 |
| Usage/Application | Packaging |
| Length Per Roll | 500 m |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Length | 500 m |
| Color | White |
| Brand | Matrix |
| Usage/Application | Packaging |
| Type | Hand Stretch Film |
| Material | LDPE |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 5 Kg
₹ 122 / Kg Get Latest Price
| Length | 500 m |
| Brand | Matrix |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Roll |
| Material | LDPE |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Packaging |
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India