Our product range includes a wide range of pvc shrink film, pvc stretch film, ldpe shrink film and polyolefin shrink wrap film.
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Length | 100m |
| Width | 4 inch |
| Material | PVC |
| Packaging Size | 25 m,50 m |
| Brand | Matrix |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Packaging |
| Is It Laminated | Laminated |
| Moisture Proof | Yes |
Minimum order quantity: 5 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Length | 100 m |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Brand | Matrix |
| Material | LDPE |
| Pattern | Plain |
| Packaging Type | Roll |
| Width (mm) | 500 mm |
| Water Proof | Yes |
| Is It Transparent | Transparent |
| One Roll Quantity | 20 Kg |
₹ 220 / Inch Get Latest Price
| Brand | Matrix |
| Material | Polyolefin |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Transparent |
| Temperature Range | 160 -180 deg. Celsius |
| Pattern | Plain |
| Roll Length | 100-2000 m |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| Moisture Proof | Yes |
Minimum order quantity: 20 Inch
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India