Our product range includes a wide range of sealless steel strapping tool.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Strap Width | 16 mm |
| Strapping Width | 16 mm |
| Strap Thickness | 0.5 mm |
| Material | Stainless |
| Usage/Application | Industrial |
| Strap Material | Steel |
| Tool Type | Tensioner |
| Model Name/Number | SL200 |
| Size | 12, 15 , 19MM |
| Brand | Ybico |
Minimum order quantity: 100 Piece
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India