We are a leading Manufacturer of plastic kangaro ktd-75 tape dispenser and cross filament tape from Bengaluru, India.
₹ 380 / Piece Get Latest Price
| Size | 3" |
| Features | Packing |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Kangaro |
| Usage/Application | Office |
| Color | Red |
| Automation Grade | Manual |
| Blade Material | Blade |
| Packaging Type | BOX Packing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 110 / Roll Get Latest Price
| Reinforcement Type | Cross Filament |
| Tape Width | 48 mm (2 inch) |
| Tape Length | 50 m |
| Adhesive Type | Synthetic Rubber |
| Color | Transparent |
| Application | Heavy Duty Packaging |
₹ 140 / Roll Get Latest Price
| Reinforcement Type | Cross Filament |
| Tape Width | 48 mm (2 inch) |
| Tape Length | 50 m |
| Adhesive Type | Synthetic Rubber |
| Color | Transparent |
| Application | Heavy Duty Packaging |
Minimum order quantity: 6 Roll
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India