Prominent & Leading Manufacturer from Bengaluru, we offer white thermocol sheet and eps thermocol boxes.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Density | 12 kg/m3 |
| Number of Sheets in Pack | 10 sheets |
| Weight | 50 g |
| Thermal Conductivity | 0.032 W/mK |
| Moisture Resistance | Moisture Proof |
| Color | White |
| Product Type | Sheet |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | EPS Thermocol |
| Shape | Rectangular |
| Density | 10 kg/m3 |
| Thickness | 10 mm |
| Weight | 500 g |
| Color | White |
| Design Type | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India