Offering you a complete choice of products which include transparent tapes in tumkur, bopp transparent tapes and bopp transparent tape.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 12 mm |
| Tape Length | 9 m |
| Tape Thickness | 35 µm |
| Adhesive Type | Acrylic |
| Backing Material | BOPP |
| Surface Finish | Glossy |
| Core Size | 1 inch |
| Usage | Office Use |
| Water Resistance | Water Resistant |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Width | 48 mm (2 inch) |
| Length | 65 m |
| Color | Transparent |
| Tape Type | Packaging Tape |
| Backing Material | BOPP Film |
| Tape Feature | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Width | 60 mm (2.5 inch) |
| Length | 65 m |
| Color | Transparent |
| Tape Type | Packaging Tape |
| Backing Material | BOPP Film |
| Tape Feature | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Width | 72 mm (3 inch) |
| Length | 100 m |
| Color | Transparent |
| Tape Type | Packaging Tape |
| Backing Material | BOPP Film |
| Tape Feature | Plain |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Width | 48 mm (2 inch) |
| Length | 50 m |
| Color | Transparent |
| Tape Type | Packaging Tape |
| Backing Material | BOPP Film |
| Tape Feature | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Width | 72 mm (3 inch) |
| Length | 100 m |
| Color | Transparent |
| Tape Type | Packaging Tape |
| Backing Material | BOPP Film |
| Tape Feature | Plain |
Minimum order quantity: 100 Piece
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India