We are a leading Manufacturer of two ways wing design pinewood wooden pallet and two ways wooden pallet from Bengaluru, India.
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Size | 1200 x 1000 mm |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 1000 kg |
| Wood Type | Pine Wood |
| Thickness | 12 mm |
| Treatment Type | Fumigated |
| Weight | 20 kg |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Treatment | Heat Treated |
| Wood Type | Plywood |
| Color | Brown |
| Pallet Size | 1200×1000 mm |
| Load Capacity | 500 kg |
| Material | Wooden |
| Entry Type | Four Way |
| Brand | Matrix |
Minimum order quantity: 1000 Piece
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India