Leading Manufacturer of white double side tissue tape and wonder 555 bopp tape from Bengaluru.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Tape Length | 10 m |
| Tape Width | 0-20 mm |
| Backing Material | Tissue |
| Adhesive Type | Acrylic |
| Brand | Wonder |
| Usage/Application | Pacakging |
| Color | White |
| Liner Material | Paper |
| Material | Tissue |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 62 / Piece Get Latest Price
| Width | 48 mm (2 inch) |
| Length | 65 m |
| Color | Brown |
| Tape Type | BOPP Tape |
| Adhesive Type | Water Based Acrylic |
| Core Size | 76 mm (3 inch) |
Minimum order quantity: 1000 Piece
G.K Siddu (Owner)
Matrix Engineering Company
Ground Floor, No. 76, 9th Main Road, Nagarabhavi 1st Stage
Bengaluru - 560072, Karnataka, India